Gabinet Chirurgiczny dr n. med. Włodzimierz Matuszczak

Żylaki kończyn dolnych Bydgoszcz

Rejestracja

Leczenie żylaków Bydgoszcz

Żylaki kończyn dolnych powstają na skutek nieszczelnych zastawek, przez które krew zaczyna przeciekać tworząc tzw. refluks żylny. W takim przypadku zmniejsza się przepływ krwi powodując niewydolność żylną . Jeżeli taki stan utrzymuje się przez długi czas, żyły trwale, odcinkowo powiększają się i tworzą żylaki kończyn dolnych. Są one widoczne w postaci wystających ponad skórę poskręcanych żył o wężowatej strukturze. Towarzyszy temu zjawisku kolor od czerwonego przez purpurowy, a na niebieskim kończąc. Żylaki kończyn dolnych częściej pojawiają się u kobiet niż mężczyzn, schorzenie występujące zazwyczaj po 40 roku życia.

Podział żylaków kończyn dolnych

Niepokojące objawy

Nie należy się denerwować jeżeli zaobserwowaliśmy drętwienie nóg lub kurcze nocne. Warto mieć te objawy na uwadze i stale obserwować, jednak to co u jednej osoby może być początkiem powstających żylaków, u kogoś innego może być wynikiem stresu lub przemęczenia. Do innych objawów żylaków kończyn dolnych można zaliczyć uczucie ciężkości nóg, a także nadwrażliwość podczas dotykania pewnych parti nóg, swędzenie lub wysypka. Wskazane jest także regularnie oglądanie kończyn w celu wykluczenia pojawienia się tzn. pajączków naczyniowych.

Główne przyczyny powstawania żylaków kończyn dolnych

Profilaktyka i zapobieganie

Leczenie

Żylaki kończyn dolnych to często pojawiające się schorzenie, dlatego sposoby leczenia są regularnie udoskonalane, dzięki czemu większość z nich zmiejsza swoja inwazyjność, bolesność, a także poprawia się kosmetyka po przeprowadzonym zabiegu. Do najbardziej popularnych badań i  zabiegów leczenia żylaków kończyn dolnych zaliczamy: